ივანიშვილს იმაზე მეტად ეშინია ჩემი, ვიდრე პუტინს ეშინოდა ნავალნის, ამიტომ მე ყველაფრისთვის მზად ვარ - მიხეილ სააკაშვილი
ბუდაპეშტში პიტერ სიიარტოსა და მარკო რუბიოს შეხვედრა გაიმართა
საია-ს მსგავსი თავზეხელაღებული ორგანიზაციებიც კი „კამიტს“ აღარ ახსენებენ - ნინო წილოსანი
რეჟიმი, რომელსაც ლეგიტიმაციის პრობლემა უდგას, აპირებს, მათი ლეგიტიმაციის აღიარება გაუტოლოს კონსტიტუციური წესრიგის აღიარებას, „ქართული ოცნება“ თავადარის კონსტიტუციური წესრიგის დამრღვევი - გიორგი სიორიძე
პირის მიერ სისტემატური მოქმედება, რაც მიმართულია კონსტიტუციური ორგანოების არალეგიტიმურობის შესახებ აღქმის დამკვიდრებისკენ, გამოიწვევს ჯარიმას ან საზოგადოებისთვის სასარგებლო შრომას 400-დან 600 საათამდე ან თავისუფლების აღკვეთას 3 - წლამდე ვადით
პოლიტიკური აქტივობისთვის პირველ ჯერზე დაჯარიმებულ მეწარმე იურიდიულ პირს, პოლიტიკური აქტივობის განმეორების შემთხვევაში სისხლის სამართლებრივი პასუხისმგებლობა დაეკისრება
უსაფრთხოებას უკავშირდებოდა  და არ არის მიზანშეწონილი ყველა დეტალის გარეთ გამოტანა, ესეც გვინარჩუნებს ოპტიმიზმს, რომ სტრატეგიული პარტნიორობის განახლება შესაძლებელია - ირაკლი კობახიძე მამუკა მდინარაძის აშშ-ში ვიზიტზე
კანონპროექტის მიხედვით, სისხლის სამართლის კოდექსს ემატება ახალი მუხლი - ექსტრემიზმი კონსტიტუციური წყობილების წინააღმდეგ
ეს ხელისუფლება არის დასამხობი, დასამალი არაფერია, ეს არის ჩემი მყარი პოზიცია, გამოსაყრელია მათი ყველა ჩინოვნიკი კაბინეტიდან, წიხლებითაა გამოსატანი - ბაჩო ახალაია
მზად ვართ გავაღრმავოთ რუსეთ-საქართველოს კავშირები - რუსეთის საგარეო საქმეთა მინისტრის მოადგილე
რუბიოსა და ბოჭორიშვილს შორის მიღებაზე იყო რამდენიმე წუთიანი გასაუბრება, რამაც მისცა ორივე მხარეს გზავნილების ერთმანეთთან გაზიარების საშუალება, ეს გვინარჩუნებს ოპტიმიზმს სტრატეგიული პარტნიორობის განახლებასთან დაკავშირებით - კობახიძე
ეს პიროვნება უშუალოდ აქეზებდა ახალგაზრდებს დანაშაულის ჩადენისკენ, ისინი მოკალათებულები არიან თბილ ოთახებსა და სავარძლებში, საერთოდ არ აწუხებთ, რომ მათ მიერ მოტყუებული ახალგაზრდები დღეს სხედან ციხეში - კობახიძე სიმონ ჯანაშიაზე
მაქვს ინფორმაცია, რომ ბაჩოს წინააღმდეგ საქმეში არაფერი დევს საერთოდ, დღეს არის წინასასამართლო სხდომა და არანაირი მტკიცებულება არ არსებობს - ანი ნადარეიშვილი