კანონში ცვლილებები შესაძლოა წინააღმდეგობაში მოვიდეს კონსტიტუციასთან, ომბუდსმენი მას შეაფასებს და შესაბამისი წინაპირობების შემთხვევაში, სარჩელით მიმართავს საკონსტიტუციო სასამართლოს - სახალხო დამცველი
ივანიშვილს იმაზე მეტად ეშინია ჩემი, ვიდრე პუტინს ეშინოდა ნავალნის, ამიტომ მე ყველაფრისთვის მზად ვარ - მიხეილ სააკაშვილი
ბუდაპეშტში პიტერ სიიარტოსა და მარკო რუბიოს შეხვედრა გაიმართა
რეჟიმი, რომელსაც ლეგიტიმაციის პრობლემა უდგას, აპირებს, მათი ლეგიტიმაციის აღიარება გაუტოლოს კონსტიტუციური წესრიგის აღიარებას, „ქართული ოცნება“ თავადარის კონსტიტუციური წესრიგის დამრღვევი - გიორგი სიორიძე
უსაფრთხოებას უკავშირდებოდა და არ არის მიზანშეწონილი ყველა დეტალის გარეთ გამოტანა, ესეც გვინარჩუნებს ოპტიმიზმს, რომ სტრატეგიული პარტნიორობის განახლება შესაძლებელია - ირაკლი კობახიძე მამუკა მდინარაძის აშშ-ში ვიზიტზე
მზად ვართ გავაღრმავოთ რუსეთ-საქართველოს კავშირები - რუსეთის საგარეო საქმეთა მინისტრის მოადგილე
რუბიოსა და ბოჭორიშვილს შორის მიღებაზე იყო რამდენიმე წუთიანი გასაუბრება, რამაც მისცა ორივე მხარეს გზავნილების ერთმანეთთან გაზიარების საშუალება, ეს გვინარჩუნებს ოპტიმიზმს სტრატეგიული პარტნიორობის განახლებასთან დაკავშირებით - კობახიძე
თუ კონკრეტული პირების ქმედებები საფრთხეს უქმნის ქვეყნის კონსტიტუციურ წყობილებას, უნდა იმოქმედოს კანონმდებლობამ, კონსტიტუციური წყობილების წინააღმდეგ საბოტაჟს და ექსტრემიზმს კანონი უნდა დაუპირისპირდეს - კობახიძე
ეჭვი მეპარება, საია-ს, პოლიტიკური მიზნების გარდა, სხვა მიზნები ამოძრავებდეს, ჩვეულებრივი პოლიტიკური აქტივიზმით დაკავებული ორგანიზაციაა - ლევან მაჭავარიანი